Остаряването на коня е естествен процес, наподобяващ този при човека, а това налага грижа за него. Признаците на стареене при това еднокопитно животно се появяват на възраст около 20-25 години. Грижи за възрастни коне.
Развъждането на козите е доходоносно и лесно занимание дори за начинаещи, защото тези животни не изискват толкова вложения като други селскостопански видове.
Храненето на кравите има като основна цел получаването на повече, по-качествено и евтино мляко като се запази здравето на животните. Съвети при хранене на крави.
Каракачанската овца е българска порода овца, която се отглежда на добив на мляко, месо и вълна. Каракачанската овца е най-типичният и примитивен представител на грубовълнестия тип овце у нас. Каракачанската овца е една от най-древните породи.
Домашната коза е едно от селскостопанските животни, за които можем да кажем, че са сред най-старите сподвижници на човека в неговото развитие. Следите на първите кози ферми са отпреди 9 хиляди години преди Христа. Най-старите са открити в Близкия изток.
Когато става въпрос за домашно животно, обикновено се сещаме най-напред за кравата, защото тя има най-голямо стопанско значение. Говеждото месо, както и кравето мляко и продуктите, които се произвеждат от него, са основни храни.
Едва ли има животно, което да е отнесло повече негативни коментари от магарето. Те са го превърнали в символ на редица отрицателни качества, предмет на осъждане и присмех. Това съвсем не бива да бъде така, защото предразсъдъците пречат да оценим голямата.
Човекът е съпътстван от животните през цялото време на своето съществуване и тъй като те са били за него храна, ресурс за други житейски нужди, помощник и спътник, опитомяването им започва в дълбока древност.
По османско време у нас е внесена за отглеждане като домашна птица един вид патица, наречена юрдечка. Името означава патица на турски и е останало като популярно име на птицата, макар че по света я наричат мускусна патица.
Развъждането на пъдпъдъци в домашни ферми е печеливш бизнес и не е по-сложно от отглеждането на пилета. Болести по пъдпъдъците - какво трябва да знаем?