Природата е създала перфектни убийци. Те не са големи по размер, но притежават средствата да ви пратят в отвъдното по-бързо и от най-разярената тълпа главорези.
Срещите с тях в повечето случаи са единични, защото това са най-отровните животни в света и помощ след сблъсък с тях рядко може да бъде указана.
Медуза морска оса
Малко хора в нашите географски ширини могат да си представят, че срещата с медузите освен неприятна може да бъде и смъртоносна. Това е, защото в Черно море не се среща медузата, носеща името Морска оса. В Австралия тези създания са убили повече хора отколкото змиите, акулите и соленоводните крокодили общо. Ужилването на морската оса е толкова болезнено, че жертвата изпада в шок и или се дави, или умира от спиране на сърцето. Рядко има оцелели, като имащите късмет изпитват болки месеци след това. В прозрачното тяло на това същество има отрова, способна да убие 60 души наведнъж.
Мраморен конусовиден морски охлюв
Научавайки някои факти, можем само да се радваме, че сме се родили в България, където най-страшните животни са бездомните кучета пред блока. Един от тях е, например, че мраморният конусовиден морски охлюв избива 20 души с една капка от отровата си. Противоотрова няма. Докосне ли те, отровата му води до парализиране на мускулите, нарушаване на зрението и постепенно спиране на дишането. Симптомите на агонията могат да започнат веднага, но да продължат няколко дни.
Смъртоносен ловуващ скорпион
Има над 1200 вида скорпиони, но най-опасният техен събрат е смъртоносният ловуващ скорпион. Докато ухапването на другите представители на семейство скорпиони води до подуване и болки, то това на смъртоносния им събрат води до кома, парализа и смърт. Видът е разпространен в Северна Америка и Близкия изток.
Каменната риба
Убождане на някои от бодилите на каменната риба може да доведе до ампутация на крайник или смърт. Жертвите ѝ описват болката като най-страшното нещо, което човек би могъл да изпита. Най-страшното е, че окраската ѝ почти напълно я слива с морската флора. Каменната риба се среща в Тихия и Индийския океан.
Синьопръстенен октопод
Синьопръстенният октопод се среща в Тихия океан, между Япония и Австралия. Въпреки че е голям, колкото топка за голф, той може за минути да убие 26 човека. Невротоксините му причиняват гадене, парализа и смърт. Когато е притеснен, кафеникавите петна по тялото му потъмняват драстично, а пръстените му започват да пулсират. През деня животното прекарва времето си до скалите. Ловува малки скариди, раци и рибки и ако бъде провокиран, при самозащита хапе нападателите, включително и хората.