Miau.bg»Статии»Кучета»Здраве на Кучето»Опасен ли е алкохолът за кучетата?

Опасен ли е алкохолът за кучетата?

Опасен ли е алкохолът за кучетата?
Повод за малко куче, автоматичен, 5 метра-56%
Препоръчано за теб:
Повод за малко куче, автоматичен, 5 метра
19.00 лв.
8.37 лв.

Кучетата са едни от най-дружелюбните и интелигентни домашни любимци. Те са лоялни, грижовни и изключително енергични, а тяхното отглеждане не е никак трудна задача, защото те бързо възприемат нови команди и се обучават лесно.

Грижите за кучетата включват задължителни елементи като хранене, разходка, ваксиниране, обезпаразитяване и др.

Храненето е най-важният елемент от правилното отглеждане на вашите домашни любимци. Относно този е аспект е от значение какво и колко да давате на вашите кучета, но и същевременно кои храни трябва строго да избягвате в процеса на отглеждане.

Съществуват определени храни и напитки, чиято консумация трябва да бъде изключена от кучешкото меню. Опасен ли е алкохолът за кучетата?

Алкохолът е пример за противопоказен продукт, който е опасен за кучето. Както за храната, така и за напитките, важи правилото, че количеството е това, което ги прави опасни и вредни за организма. Това се отнася и за алкохолните напитки.

Течностите с ниска концентрация на алкохол няма да навредят на кучето твърде сериозно, докато тези с висока концентрация могат да причинят необратими щети. Това се дължи на съставките в алкохолните напитки, които могат да се окажат отровни за кучето. Някои от тях са етанолът и хмелът. Ако се приеме по-големи количества от тях, това можете да доведе до бъбречна недостатъчност, летаргия или дори фатален край.

Кучетата са животни, които нямат слабост към спиртните напитки, затова и почти никога няма да се изкушат да ги консумират. Въпреки това, е възможно да се случат инциденти, в които е най-важно да установите какво количество алкохол е пило кучето. Ако то е приело опасни нива на спиртната напитка, то най-вероятно ще започне да проявява симптоми, сходни с човешките такива. Това обикновено са:

Отровено куче

- Замайване;

- Гадене;

- Повръщане на кучето;

- Свиване;

- Намалена честота на дишане;

- Некоординираност;

- Депресиращо състояние или летаргия при кучето.

В тези случаи най-оптималното решение е да реагирате незабавно, като заведете своя домашен любимец на ветеринар.

Вижте също и списък с отровните храни за кучета.

Facebook
Любими
Twitter
Pinterest